Zabytkowe kinkiety i lampy ścienne – polecają antyki.eu

Zabytkowe kinkiety i lampy ścienne są doskonałą alternatywą dla lampy sufitowej. Oświetlenie tego rodzaju daje światło i podstawową jasność, jaka jest niezbędna w każdym pomieszczeniu.  Zamontowane w odpowiednim miejscu znajduje się też bezpośrednio w polu widzenia przez co staje się ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Wybierzcie Państwo z nami idealne dla Was lampy ścienne i kinkiety.  

Piękne, zabytkowe kinkiety – jak wybrać odpowiedni?

Skoro kinkiet pełni w pomieszczeniu jedną lub podwójną rolę: oświetla całe wnętrze, wybraną jego część, jest ozdobą, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by zakupić najlepszą lampę ścienną. Zabytkowe, stare kinkiety to przedmioty z duszą, gdzie każdy ma swoją wyjątkową historię – są oryginalne, unikalne i zjawiskowo piękne. Ale nie każdy stary kinkiet będzie pasował do konkretnego miejsca.

Dlatego też już na wstępie radzimy, żeby zastanowić się, do jakiego pomieszczenia i jakich zastosowań wybieracie Państwo ten rodzaj oświetlenia. Jeśli taka lampa ścienna ma pełnić głównie rolę dekoracji, to wybierzcie oryginalne dzieła sztuki designerskiej, które mamy w naszej ofercie. Tu światło odgrywa mniej ważną rolę, istotny jest sam kształt lampy i jej oprawa. Można też wybrać specjalne kinkiety, by oświetlić konkretny obszar czy przedmiot np. wartościowy obraz lub takie, które będą niezależnym oświetleniem np. w kuchni lub w sypialni.

Antyczne kinkiety jako element aranżacji wnętrz

Zabytkowe kinkiety stanowią piękne uzupełnienie wystroju wnętrza, ale też mogą wpływać na jego wygląd i styl. Ważna tutaj jest obudowa lampy ściennej oraz samo światło. Światło może być rozproszone, przygaszone lub rozchodzić się na przykład w górę i w dół luby być skierowane w jeden zasadniczy punkt. Obudowa lampy ściennej odpowiada na pytanie, do jakiego wnętrza ma pasować dana lampa? Zwróćcie uwagę, że nawet stare kinkiety mogą być bardzo proste lub ozdobne. Co znajdziecie w naszym sklepie na stronie antyki.eu?

W ofercie są takie propozycje, jak między innymi:

  • kinkiety-antyki, które idealnie wpisują się w stylu galmour. Są błyszczące w złotym i srebrnym kolorze z ozdobnymi kryształami. Pochodzą np. z epoki Art Deco lub są wykonane w trendzie, który w XVIII wieku wylansowała austriacka cesarzowa Maria Teresa, gdzie estetyka, elegancja i szyk miały szczególne znaczenie.
  • A może wolicie Państwo kinkiety mosiężne stare z dawnych lat? W naszej ofercie znajdziecie więc stylowe kinkiety sprzed 100 lat – prawdziwe muzealne, niepowtarzalne cacka, które sprawdzą się nie tylko w dworkowych czy pałacowych wnętrzach. Są tu między innymi: kute, krzyżackie kinkiety rustykalne czy duże lampy ścienne.
  • Miłośników stylu rustykalnego powinna zachwycić oferta lamp ściennych z drewna, z polichromią w stylu wiejskiego domu czy góralskiej chaty. Niektóre mają tekstylne abażury, by wywołać atmosferę ciepła i domowego ogniska. Ciekawą propozycją są antyczne kinkiety świecznikowe – szklane z mieniącymi się tęczowymi barwami kryształowymi zawieszkami typu Maria Teresa czy w stylu prowansalskim z ozdobnymi i oryginalnymi maszkaronami.    
  • W naszej ofercie są dostępne wyjątkowe stare lampy ścienne z kloszami szklanymi – opalizującymi, mlecznymi, transparentnymi, kolorowymi w różnych kształtach (kule, kwiatowe kielichy itp.) i wymiarach. Są to stare kinkiety w stylu retro lub vintage, które sprawdzą się w klasycznym wystroju wnętrz.
  • A jeśli planujecie wykonać oświetlenie w stylu angielskim – takie kinkiety znajdziecie również w naszym sklepie, podobnie jak w stylu empire czy zabytkowe barokowe lub rokoko.
  • Mamy również lampiony przed kamienice, które sprawdzą się jako zewnętrzne, stylowe oświetlenie budynku np. wiejskiego dworku. Można je zawiesić na tarasie lub przy ozdobnych drzwiach wejściowych. Nasze lampy chętnie ozdobią i oświetlą także wnętrze góralskiej i wiejskiej karczmy lub zamkowej restauracji. Polecamy te wykonane z litego drewna z oryginalnymi kloszami.
  • A seria loftowych lub industrialnych, oryginalnych lamp na pewno znajdzie swoje miejsce w nowoczesnych wnętrzach, którym chcecie Państwo nadać odpowiedni charakter i podkreślić ich niezwykłość, a także pokazać, że wczoraj chętnie łączy się z dzisiaj. W naszej ofercie znajdziecie również propozycję, która pozwoli Wam oświetlić drogocenny obraz lub otoczyć delikatną poświatą wyjątkową rzeźbę – są to na przykład oryginalne, mosiężne kinkiety w stylu retro idealne do zawieszenia właśnie nad obrazem.

Zabytkowe kinkiety, które znajdują się w naszym sklepie, są autentycznymi, starymi lampami ściennymi, na których historia odcisnęła swoje piętno. Wszystkie produkty są sprawne, sprawdzone przez nas i będą działały przez wiele lat oświetlając Państwa stylowe wnętrza w sposób, w jaki nie dokonają tego współczesne lampy ścienne. Takie dodatki bowiem tworzą niepowtarzalny klimat, a także podkreślają wyjątkowy gust i styl ich posiadaczy.

Sprawdź oferowane przez nas stare lampy antyczne – w tym stare żyrandole, plafony retro, stare lampy stołowe, stare lampy stojące, stare świeczniki oraz lampy naftowe.

Zapraszamy do naszego sklepu antyki.eu po najlepsze na rynku antyczne kinkiety z duszą.