• Stare lampy antyczne

Stare lampy – klimatyczne wnętrza

Prawidłowo dobrane światło podnosi jakość życia i tworzy piękną atmosferę. Oferowane w naszym sklepie antyczne, stare lampy pomogą także stworzyć klimatyczne wnętrza. Dostępne są zabytkowe kinkiety, żyrandole czy wyjątkowe lampy stołowe. Zapraszamy do świata antycznego oświetlenia.

Stare lampy z antykwariatu dla lepszego życia

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat człowiek udoskonalił wykorzystywane źródła światła. Słońce i ogień czy antyczne oświetlenie w postaci starych lamp naftowych odeszły więc w zapomnienie, ustępując miejsca praktycznej energii elektrycznej. Zmieniła się też rola oświetlenia, które ma dodatkową funkcję estetyczną i prozdrowotną. Na podstawie badań wiemy, że oświetlenie wpływa na nasze zdrowie. Wzrok przekazuje ponad 80% informacji o otoczeniu. Dzięki światłu mamy zdolność:

  • postrzegania otaczającego go świata,
  • rozróżniania szczegółów,
  • dostrzegania ruchu
  • wywoływania odpowiedniego nastroju.

Światło oddziałuje na zachodzące w organizmie procesy biologiczne: gospodarkę hormonalną, krążenie krwi czy prawidłowy metabolizm. Reguluje też dobowy rytm życia. Poprawia nastrój i samopoczucie, zwiększa zdolność do pracy. Poza tym światło podnosi wrażenia estetyczne, współtworząc nastrój miejsc i chwil. Zwiększa też bezpieczeństwo po zmroku. Jednym słowem – światło poprawia jakość naszego życia.

Wyjątkowe stare lampy – sklep i oferta

Oświetlenie antyczne jest wyjątkowo estetyczne, ale i praktyczne. Te wyjątkowe przedmioty z duszą – stare lampy - idealnie oświetlą i ozdobią wybrane przez Państwa pomieszczenia tworząc w nich unikalny klimat do życia i odpoczynku. Stare lampy – antykwariat antyki.eu oferuje duży wybór unikatowego oświetlenia w atrakcyjnych cenach. Mamy dla Państwa wyjątkowe lampy wiszące i żyrandole, plafony i plafoniery a także kinkiety i lampy ścienne. Lampy stołowe i gabinetowe sprzyjają lepszej pracy, a lampy podłogowe i stojące pozwolą poczytać ulubioną książkę przy dobrym świetle. Klimat we wnętrzu tworzy przede wszystkim światło punktowe i tu można wykorzystać unikatowe świeczniki, lampiony czy prawdziwe lampy naftowe, olejowe i karbidowe.

Kryształowe żyrandole, które mienią się tysiącem barw i miniaturowych tęczy – cóż może być bardziej urzekającego i pasującego idealnie do pełnego błyskotek, wyjątkowego trendu glamour? W naszej ofercie jest taka lampa – stara i unikalna, ozdobiona kryształami i zawieszkami w typie stylu Swarovski. A może wolicie Państwo piękny żyrandol retro vintage lub ciężki, rustykalny – idealny do wiejskiego dworku? Wiejską chatę ozdobi też unikalna lampa sufitowa cottage. A może wolicie klasyczne żyrandole retro z kloszami z dawnych lat? W naszej kolekcji znajdują się ciekawe egzemplarze, które z pewnością staną się wyjątkową ozdobą zawieszoną w centralnym miejscu salonu, kuchni czy innego pomieszczenia.

Kinkiety sprawdzają się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie. Oświetlenie antyczne w tej postaci wpisuje się w sypialnie, garderoby, przedpokoje czy jako dodatkowe – w salonie. W sklepie antyki.eu znajdziecie wiele unikalnych i pięknych kinkietów pasujących do takich stylów jak: vintage, rustykalny, prowansalski czy loftowy. Są tu propozycje świecznikowe, z abażurami czy szklanymi kloszami.   

Plafony i plafoniery są doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia niewielkich i dość niskich pomieszczeń. Sprawdzą się w łazience, a także w wąskim i małym holu, korytarzu. Swoim rozmiarem nie przytłoczą pomieszczenia. W naszej ofercie znajdują się stare lampy, które nie tylko doskonale oświetlą wnętrza w stylu retro, vintage lub pałacowe pokoje, ale też staną się ich prawdziwą ozdobą jak zjawiskowy dworski plafon z lat 70-tych ubiegłego wieku.  

Czy wyobrażacie sobie Państwo gabinet bez lampy na biurku? My na pewno nie. Lampa gabinetowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i ozdobna. W otoczeniu pięknych przedmiotów, które posiadają duszę, po prostu lepiej i łatwiej się pracuje. Nawet tak mały detal potrafi odmienić pomieszczenie i nadać mu odpowiedni charakter. U nas znajdziecie antyczne lampy na biurko i stół, unikatową srebrną lampę stołową w stylu space age / bauhaus i wiele innych, które zachwycają wykonaniem, estetyką i muśnięciem czasu.

Lampy stojące podłogowe są elementem dobrze oświetlonego pomieszczenia. Poza tym w ich świetle doskonale czyta się książki. Dodatkowe źródło światła pozwala też na stworzenie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo antyczne oświetlenie w postaci klasycznych, łukowych i oświetlających sufit np. świecznikowych starych lamp.

Lubisz unikalne stare lampy? Takim wyjątkowym ozdobnym drobiazgiem jest świecznik. Poza tym, gdy zabraknie energii elektrycznej – świece na pewno się przydadzą, a zapalone w muzealnym świeczniku z ubiegłego wieku przywołają wspomnienie historycznych dziejów i pozwolą choć na chwilę przenieść się w czasy, które odeszły bezpowrotnie.  

Lampy naftowe, oliwne i karbidowe – to źródło dodatkowego światła, ale przede wszystkim niezwykle ozdobne i unikalne dodatki do stylowych wnętrz. Sprawdzą się w kościołach, pałacowych czy zamkowych pomieszczeniach. Muzealne unikaty z brązu, szkła czy mosiądzu podkreślą wyjątkowość miejsca i przypomną minione czasy.

Zapraszamy do naszego antykwariatu po sprawdzone, działające i stylowe oświetlenie antyczne.