Antyczne lampy sufitowe – plafony i plafoniery

Mogłoby się wydawać, że plafon jest lampą na wskroś nowoczesną i sprawdzi się tylko we wnętrzach urządzonych właśnie w tym stylu. Nic bardziej mylnego. Plafony były znane już w starożytności, a powszechnie zaczęły być stosowane od epoki renesansu. I choć były centralną ozdobą sklepień w postaci sztukaterii, płaskorzeźby, fresku lub malowidła olejnego na zamocowanym odpowiednio przy suficie płótnie, to właśnie dzięki nim powstały oświetleniowe cudeńka - plafony. Poznajcie antyczne plafony ze sklepu antyki.eu.

Antyczne lampy sufitowe – co to jest plafon?

Obecnie plafonem określa się rodzaj natynkowej lampy sufitowej posiadającą płaski, okrągły lub kwadratowy klosz, we wnętrzu którego znajduje się źródło światła czyli żarówka. Oświetlenie to zastępuje tradycyjne, wiszące lampy sufitowe. Dzięki zastosowaniu plafoniery uzyskujemy bardzo przyjemne, rozproszone światło, które nie oślepia, ale równomiernie rozjaśnia całą przestrzeń. Plafony sprawdzają się w dużych, jak i w nieco mniejszych wnętrzach. Ten rodzaj lamp idealnie pasuje do łazienek, holów, ale równie dobrze można go zamontować w każdym pomieszczeniu wewnątrz domu czy mieszkania. Jego zaletą jest płaska budowa, która pozwala na oświetlanie niższych pomieszczeń. Stylistycznie wyróżnia się plafony klasyczne o uniwersalniej i prostej budowie, które wkomponują się w każde wnętrze nie naruszając panującego trendu i plafony retro, antyczne plafony do salonu lub łazienki, które doskonale wpiszą się w klasyczne wnętrza, rustykalne, vintage czy wyposażone w duchu Art Nouveau z elementami secesyjnymi.  

Antyczne plafony i plafoniery z Antyki.eu

Eleganckie plafony antyki są doskonałym rozwiązaniem zarówno pod kontekstem oświetlenia, jak i samej dekoracji. Stylowe plafony sufitowe najczęściej osadzone są w złotych mosiężnych lub drewnianych, ale zawsze ozdobnych ramach. Dekoruje je też kaskada z kryształów lub piękny kryształowy lub szklany klosz gładki, karbowany z unikalnymi i stylowymi wzorkami. Z włączonym światłem lub nie, są po prostu zjawiskową ozdobą każdego pomieszczenia. W naszej ofercie są dostępne niezwykłe antyczne plafony do salonu oraz stare plafoniery sufitowe do łazienki, kuchni, do ganku czy stylowego holu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą antycznych lamp natynkowych

Znajdziecie tutaj Państwo rozwiązania z opalizującymi kinkietami w stylu rustykalnym – idealne do salonu w wiejskim dworku. Rzadkością na rynku staroci są antyczne plafony i plafoniery w kolorze srebrnym, bowiem wśród tego rodzaju lamp króluje złoto. My mamy srebrne antyczne plafony w naszej ofercie. W naszej ofercie macie Państwo do wyboru wyjątkowy mix kolorów srebrno-złotych. Takie lampy są niezwykłymi unikatami.

Nasze plafony doskonale odnajdują się w stylu retro i vintage, gdzie posiadanie autentycznie starych przedmiotów z duszą odgrywa bardzo ważną rolę. Polecamy zwłaszcza te z karbowanymi, pięknymi kloszami. Mamy też oryginalny plafon stożkowy, który jest w kształcie ananasa z kloszem ozdobionym koralikami. To prawdziwy unikat i warto mieć go w swoim domu. Jest też oryginalna okrągła lampa z oprawą z kutego żelaza – ciekawa rustykalna rzecz. A może chcecie wybrać coś lżejszego? Zapraszamy po lampę w stylu Art Nouveau, czy przedmioty z elementami secesyjnymi. Roślinne motywy nadają ty wyjątkowej lekkości. Są też plafony z drewnianą ramą. Są idealne do wnętrz, gdzie natura odgrywa bardzo istotną rolę oraz plafony z rozgałęzieniami – trzyramienne z pięknymi kloszami. Znajdzie się też coś dla miłośników wnętrz o charakterze industrialnym i loftowym.

W ofercie znajdują się plafony o różnych rozmiarach – XL do pałacowych wnętrz ozdobione kryształami, ale również niewielkie, punktowe niemal oświetlenie, które można zastosować np. w ciemnych korytarzach.

Każdy przedmiot jest zachwycający i jak najbardziej prawdziwy. Doskonale podkreśli charakter stylowego wnętrza – nie tylko pałacowego czy dworkowego.

Plafoniery sufitowe, jak je wybrać?

Stary plafon powinien optymalnie rozświetlić przestrzeń i pasować do charakteru i stylu wnętrza. By dokonać odpowiedniego wyboru tej lampy, należy wziąć pod uwagę rozmiar oświetlanego pomieszczenia. Zazwyczaj powinno się zmierzyć pokój, nastepnie dodać do siebie długość oraz szerokość, a uzyskany wynik pomnożyć przez 2,5 cm. Wynik daje optymalną średnicę, jaką powinien mieć plafon, który będzie miał zadanie być głównym oświetleniem. Ważna jest także estetyka i wykonanie lampy, która może być niemal niewidoczna albo stanowić wyjątkowo ciekawą i przyciągającą wzrok dekorację.

W ofercie naszego sklepu antyki.eu znajdziecie Państwo szeroki wybór niezwykle atrakcyjnych plafonów. Antyczne plafony są unikalne. Tym samym możecie mieć pewność, że Wasza funkcjonalna dekoracja świetlna na pewno wyróżni się wśród tysięcy nowoczesnych i podobnych do siebie produktów. Poza tym antyczne lampy sufitowe, jakie znajdziecie w naszym sklepie, mają przysłowiową duszę. Są bowiem autentyczne, stare i z niepowtarzalną historią w tle.

Sprawdź oferowane przez nas stare lampy antyczne – w tym stare żyrandole, kinkiety antyczne, stare lampy stołowe, stare lampy stojące, stare świeczniki oraz lampy naftowe.