Stare świeczniki i oryginalne lampiony – piękno naturalnego światła

Choć w epoce elektryczności rzadko używa się świec zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem czyli do tradycyjnego oświetlania wszystkich pomieszczeń, to chętnie jako ozdobę wykorzystujemy świeczniki, które z lubością i pieczołowitością ustawiamy w sypialni, łazience czy salonie. Świecznik jest nie tylko funkcjonalnym przedmiotem, w którym gdy zabraknie w domu prądu, ustawimy płonące świece, ale i ozdobnym drobiazgiem. Ozdobne, stare świeczniki znajdziecie Państwo w naszym sklepie – antyki.eu.  

Płomień świecy – stare świeczniki - symbolika

Ciemność wywołuje w nas niepewność, obawę i lęk. Natomiast światło – nawet najbardziej delikatne - rozprasza ciemność. Pozwala widzieć na tyle, by móc poruszać się w ciemności. Oświetla każdą drogę. Natomiast sama świeca jest symbolem życia, odrodzenia, a także i zmartwychwstania. Gdy śpimy i we śnie zapalamy świeczki oznacza to, że jesteśmy optymistami, mamy w sobie odwagę i siłę. Poza tym świeca jest alegorią długiego życia, szczęścia i jasności umysłu. Światło pochodzące z prawdziwej świecy działa na człowieka w wyjątkowo relaksujący sposób i tworzy niepowtarzalną atmosferę, którą chętnie wykorzystujemy na przykład podczas romantycznych kolacji, spotkań we dwoje czy relaksującej kąpieli w wannie.

Świece potrzebują też specjalnej oprawy, czyli świeczników. Ustawione w ozdobnych,  antycznych świecznikach spełnią doskonale wszystkie swoje zadania funkcjonalne, ale też będą stylowym dodatkiem w każdym pomieszczeniu. Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji starych świeczników, a także odkrycia ich bogatego i unikalnego wzornictwa.  

Polecamy zabytkowe świeczniki do domu

Zabytkowe świeczniki do domu stanowią prawdziwe dzieła sztuki, które zawsze będą przykuwać uwagę, budzić szczere zainteresowanie i niepohamowany zachwyt. Wystarczy umieścić je na ścianie lub wyeksponować na stylowej komodzie, by stały się prawdziwym centrum zainteresowania. Wyroby rzemieślników z poprzednich epok: baroku, secesji, rokoko czy dwudziestolecia międzywojennego należą absolutnie do najpiękniejszych, jakie można znaleźć na rynku. W sklepie antyki.eu znajdziecie Państwo zabytkowe egzemplarze w najróżniejszych wariantach i stylach. W ofercie mamy między innymi: stary świecznik z mosiądzu, w kolorze srebra, wykonany z metalu, drewniany świecznik czy ceramiczny unikat. Każdy prezentowany na tej stronie antyk jest prawdziwym, niepowtarzalnym, małym dziełem sztuki. Wybrany drobiazg na pewno stanie się więc ozdobą Państwa domu.

Świeczniki – ozdobne oświetlenie ze sklepu antyki.eu

Stare świeczniki na ścianę nie tylko będą źródłem dodatkowego światła, ale i pomogą stworzyć wyjątkowy nastrój w danym pomieszczeniu. Zamontowane po bokach oryginalnego obrazu pozwolą w piękny sposób wyeksponować dzieło sztuki, ale też i podkreślą znaczenie samego malowidła. W naszej ofercie znajduje się między innymi:

  • prawdziwy antyk dla konesera sztuki użytkowej - zachwycający muzealny świecznik, który został wykonany z odlewów mosiężnych. Jego wyjątkową ozdobą jest wspaniały maszkaron znajdujący się w górnej części rozety, która przylega do ściany. Sprowadziliśmy go z Francji. Pochodzenie datuje się na lata połowę XIX wieku.
  • Idealny do zamku lub pałacu, duży 5-ramienny świecznik z lat 40-tych ubiegłego stulecia, wykonany z masywnych odlewów z brązu. Świecznik waży około 2 kg. Został sprowadzony z Francji.
  • Oryginalne, mosiężne świeczniki niegdyś przykręcane do pianina. Pochodzą z przełomu lat 1850/1900. Secesyjne, delikatne w stylu Art Nouveau.
  • Kolejnym przykładem świeczników przykręcanych do pianina są te wykonane z urokliwej, ciepłej miedzi, eklektyczne i naprawdę oryginalne.

A może wolicie Państwo przenośne świeczniki, które wyeksponujecie na komodzie lub etażerce? Lub postawicie na stole i będą służyły do oświetlenia stołu w wyjątkowych dla Was chwilach? Takie momenty warto podkreślić pięknym detalem, ale również wyjątkowym światłem. Mamy dla Was zabytkowe świeczniki w surowym stylu gotyckim, secesyjne delikatne świeczniki z symboliką Jezusa i Maryi – idealne do oświetlenia świątecznego stołu podczas Wigilii Bożego Narodzenia lub Świąt Wielkanocnych. Na komodzie będą pięknie się prezentowały dwa świeczniki dwuramienne z figurkami – są delikatne, wykonane z metalu – po prostu wyjątkowo piękne. Jeśli cenicie sobie minimalizm i proste wzornictwo idealnie sprawdzą się secesyjne świeczniki z drewna. Zapraszamy, jak zawsze do zapoznania się z pełną ofertą tutaj.

Lampiony do domu i do ogrodu

Równie ciekawą propozycją nietuzinkowego oświetlenia są lampiony. Powszechnie stosuje się je na zewnątrz. Wykorzystywane są jako lampiony do ogrodu lub lampiony na taras. My uważamy, że warto te lampy umieścić także w salonie czy sypialni. Zwłaszcza, gdy są to przedmioty zabytkowe pochodzące z zamierzchłych epok i czasu, w którym tworzenie przedmiotów funkcjonalnych było prawdziwą sztuką.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją wyjątkowych zabytkowych świeczników i lampionów. Sprawdź przy okazji wszystkie oferowane przez nas, wyjątkowe stare lampy antyczne – w tym stare żyrandole, kinkiety antyczne, plafony retro, stare lampy stołowe, stare lampy stojące oraz lampy naftowe.