https://antyki.eu/upload/he822//euroantyki-banner-mini.png

Promocja Antyki.eu

Antyczna kołatka drzwiowa z mosiądzu – klasycystyczna forma

NUMER OFERTY: PZ5047GT

Dostępność: 1 szt.

Cena: 125.00

szt.
Zamów telefonicznie (+48) 513 659 708

Dostępność i dostawa

Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych: Kurier / Pocztex
Cena przesyłki:
25
  • Wysyłka na terenie Polski 25

Mosiężna kołatka do drzwi vintage – masywna klasyczna dekoracja

Opis, styl i wykonanie

Masywna, dekoracyjna kołatka do drzwi wykonana w 100% z mosiądzu. Waży około 1 kg, dzięki czemu jest solidnym elementem użytkowym, a nie lekką współczesną imitacją. Ciemna brązowa kolorystyka i naturalny nalot patyny nadają jej bardzo dobry klimat vintage.

Forma kołatki nawiązuje przede wszystkim do klasycyzmu i neoklasycyzmu. Centralny element przypomina stylizowaną antyczną urnę lub wazę, otoczoną symetrycznym, ruchomym kabłąkiem. Dekorację uzupełniają charakterystyczne sznury drobnych wypukłych perełek oraz owalne i prostokątne pola ornamentalne. Całość jest symetryczna, elegancka i zdecydowanie inspirowana klasycznymi detalami architektonicznymi.

Kołatka ma ciemny, głęboki brązowy kolor z miejscowymi cieplejszymi odcieniami mosiądzu. Na powierzchni widoczny jest naturalny nalot i patyna oraz drobne ślady wieku i użytkowania. Nie były one usuwane, ponieważ dobrze podkreślają charakter starego mosiężnego przedmiotu.

Stan bardzo dobry. Kołatka jest kompletna i bez uszkodzeń wpływających na jej użytkowanie. W zestawie znajdują się dwie długie śruby montażowe, które również wyglądają na wykonane z mosiądzu.

Dokładnego wieku przedmiotu nie można potwierdzić wyłącznie na podstawie zdjęć, jednak sposób wykonania, masywność odlewu, konstrukcja oraz naturalnie postarzała powierzchnia wskazują na starszy wyrób vintage.

Wymiary

  • wysokość maksymalna – 19,5 cm
  • szerokość maksymalna – 10 cm
  • głębokość od drzwi – około 3 cm
  • waga – około 1 kg
  • długość śrub montażowych – 5 cm

W zestawie znajdują się 2 śruby montażowe o długości 5 cm. W zależności od grubości drzwi śruby można odpowiednio skrócić albo w razie potrzeby dokupić dłuższe.

mosiężna kołatka vintage na drzwi wejściowe

Masywna mosiężna kołatka do klasycznych drzwi

Najważniejsze informacje

  • masywna kołatka do drzwi vintage
  • 100% mosiądz
  • waga około 1 kg
  • ciemny brązowy kolor
  • naturalna patyna i ślady wieku
  • styl klasycystyczny i neoklasycystyczny
  • dekoracyjny motyw stylizowanej urny lub wazy
  • ozdobne ornamenty perełkowe
  • ruchomy kabłąk kołatki
  • stan bardzo dobry
  • w zestawie 2 śruby montażowe o długości 5 cm

Konstrukcja i funkcjonalność

Kołatka składa się z masywnego mosiężnego korpusu mocowanego bezpośrednio do drzwi oraz ruchomego kabłąka. Po uniesieniu kabłąk uderza w dolną część korpusu, spełniając swoją tradycyjną funkcję kołatki drzwiowej.

Montaż odbywa się za pomocą dwóch śrub przechodzących przez skrzydło drzwi. Dołączone śruby mają długość 5 cm. Jeżeli drzwi są cieńsze, śruby można skrócić; jeżeli grubsze – można zastosować odpowiednie dłuższe śruby.

Ze względu na wagę około 1 kg kołatkę należy montować do stabilnych drzwi przy użyciu właściwie dobranego mocowania.

Dlaczego warto wybrać ten przedmiot?

  • wykonanie w 100% z masywnego mosiądzu
  • duża waga około 1 kg świadcząca o solidnej konstrukcji
  • klasyczna symetryczna forma inspirowana dawnymi detalami architektonicznymi
  • dekoracyjny motyw antycznej urny lub wazy
  • oryginalna ciemnobrązowa powierzchnia z naturalną patyną
  • może pełnić jednocześnie funkcję użytkową i dekoracyjną
  • komplet dwóch śrub montażowych w zestawie
  • pasuje zarówno do oryginalnych starszych drzwi, jak i nowych drzwi stylizowanych
  • stan bardzo dobry

Charakter i zastosowanie

Kołatka znakomicie sprawdzi się na drewnianych drzwiach wejściowych do domu, kamienicy, rezydencji, dworku, gabinetu, restauracji, hotelu lub innego stylowego wnętrza. Może być również wykorzystana podczas renowacji dawnych drzwi.

Ciemny brąz mosiądzu dobrze komponuje się z naturalnym drewnem, dębem, orzechem, mahoniem oraz drzwiami malowanymi na ciemną zieleń, granat, czerń lub głębokie odcienie brązu. Najlepiej odnajdzie się w aranżacjach klasycznych, vintage, eklektycznych, angielskich i neoklasycystycznych.

Bezpieczna wysyłka

  • przesyłka objęta pełnym ubezpieczeniem
  • profesjonalne wielowarstwowe pakowanie pod okiem monitoringu
  • ponad 20 lat doświadczenia w wysyłce delikatnych antyków i staroci
  • 14 dni na sprawdzenie przedmiotu i ewentualny zwrot
Parametry:
Zadaj pytanie

Kup teraz lub zamów telefonicznie – Antyki.eu

wybór koloru gilz do lamp antycznych