Styl "Amerykański Country", inaczej znany jako "American Country" lub po prostu "Country", odzwierciedla tradycyjną amerykańską estetykę, będąc jednocześnie wyrazem ciepła, przytulności i domowej atmosfery. Ten styl czerpie inspiracje z życia na amerykańskiej wsi, odnosząc się do jej historii i kultury.

Główne cechy stylu Amerykański Country:

  1. Natura przede wszystkim: Wnętrza w stylu Country są mocno zakorzenione w naturze. Używane są głównie naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, glina czy tkaniny z naturalnych włókien.

  2. Stare, solidne meble: Meble w tym stylu często mają wiejski, tradycyjny charakter. Mogą być to zarówno autentyczne antyki, jak i nowe meble, które zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały na "postarzane" lub ręcznie robione.

  3. Tekstylia: Pikowane narzuty, lniane zasłony, bawełniane dywany czy poduszki z grubego płótna – tekstylia dodają wnętrzom ciepła i przytulności.

  4. Jasna paleta barw: Kolory w stylu Country są zazwyczaj stonowane i ciepłe – beże, biele, pastelowe barwy oraz jasne odcienie brązu, zielonego czy niebieskiego.

  5. Rękodzieło i ręczne wykonanie: Ręcznie malowane ceramiki, tkaniny, rzeźbienia w drewnie – elementy te dodają wnętrzu indywidualnego charakteru i poczucia autentyczności.

  6. Dekoracje: W stylu Amerykańskiego Country często pojawiają się motywy roślinne, zwierzęce oraz tradycyjne amerykańskie symbole, takie jak gwiazdy czy serca. Ważne jest również, aby dekoracje były funkcjonalne – koszyki na owoce, ceramiczne dzbanki czy drewniane półki pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową.

  7. Otwarte przestrzenie: Kuchnie i jadalnie w stylu Country często łączą się z salonem, tworząc jedną, otwartą przestrzeń, w której rodzina może spędzać wspólnie czas.

Styl Amerykański Country to hołd dla tradycyjnej amerykańskiej wsi, z jej spokojem, prostotą i bliskością natury. Jest to styl dla tych, którzy cenią autentyczność, tradycję i chcą wprowadzić do swojego domu odrobinę wiejskiego ciepła. Współczesne interpretacje tego stylu pozwalają na połączenie tradycji z nowoczesnością, tworząc wnętrza zarówno przytulne, jak i funkcjonalne.