Coastal Style - co to jest?

2023-08-18 14:53:00
Coastal Style - co to jest?

Styl Coastal, inaczej nazywany nadmorskim, odzwierciedla spokojną i naturalną atmosferę wybrzeża. Wnętrza w tym stylu czerpią inspiracje z morza, plaży i otaczającego je życia. Jest to styl świeży, jasny i beztroski, który przywołuje wspomnienia wakacyjnych chwil spędzonych na brzegu morza.

Główne cechy stylu Coastal:

  1. Kolory: Paleta barw jest jasna i przewiewna. Biel, błękity, szarości i pastelowe odcienie są dominujące. Te kolory odzwierciedlają barwy morza, piasku i nieba.

  2. Materiały: Naturalne materiały dominują w tym stylu. Drewno (często bielone lub postarzane), bawełna, len, rotang czy sisal to typowe wybory. Tekstury są luźne, lekkie i oddychające.

  3. Dekoracje: Akcenty, które przypominają o morzu i plaży, takie jak muszle, gwiazdy morskie, żagle, sieci rybackie, latarnie morskie czy modele statków. Często można również spotkać obrazy czy grafiki przedstawiające morskie pejzaże.

  4. Meble: Meble w stylu Coastal są często wykonane z drewna, z naciskiem na funkcjonalność i komfort. Mogą mieć postarzany, vintage wygląd lub być prostsze i nowoczesne, ale zawsze mają luźny, beztroski charakter.

  5. Światło: Dużo naturalnego światła jest kluczem w tym stylu. Jasne, przestronne wnętrza, często z dużymi oknami, które wpuszczają do środka jak najwięcej światła.

  6. Dodatki: Korzystanie z naturalnych, morskich dodatków, takich jak korale, szkło morskie czy piasek, może dodać autentyczności wnętrzu. Tekstylia, takie jak rzuty czy poduszki, często mają marynistyczne wzory lub motywy, takie jak kotwice, pasy czy żagle.

Styl Coastal to esencja relaksu i świeżości. Ewokuje uczucie spokoju, jakie towarzyszy spacerom po plaży i słuchaniu szumu fal. Jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą przynieść do swojego domu odrobinę nadmorskiego klimatu, niezależnie od tego, jak daleko od morza mieszkają. Chociaż jest to styl o wyraźnym charakterze, jest na tyle uniwersalny, że może być dostosowany do różnych domów i mieszkań, dodając świeżości i lekkości każdej przestrzeni.

Autor:Antyki.eu