Dekoracja wnętrza w cygańskim stylu - boho

2023-03-15 16:53:00
Dekoracja wnętrza w cygańskim stylu - boho

Cygański styl, nierzadko nazywany boho czy bohemian, to wyraz wolności, nieograniczoności oraz miłości do przyrody i podróży. Wyróżnia się bogactwem kolorów, wzorów i faktur, a także eklektycznym podejściem do dekoracji. To styl dla tych, którzy pragną wnętrz pełnych życia, nasyconych kulturą i historią. Oto jak stworzyć wnętrze inspirowane cygańskim duchem:

1. Bogactwo kolorów

Podstawą cygańskiego stylu jest kolor. Czerwienie, purpury, turkusy, głębokie błękity i zielenie tworzą kolorystyczną paletę tego stylu. Nie bój się łączyć kontrastujących barw ani eksperymentować z różnymi odcieniami.

2. Wzory i faktury

Maksymalizm jest słowem kluczem. Wzory etniczne, kwiaty, pasy i kropki - wszystko miesza się w harmonijnym chaosie. Dodaj tkaniny o różnych fakturach: aksamit, chenille, jedwab i wełna tworzą bogactwo wrażeń.

3. Rękodzieło i DIY

Wnętrza w cygańskim stylu często ozdobione są przedmiotami ręcznie robionymi: makramami, frędzlami, haftowanymi poduszkami czy malowanymi talerzami. Zachęcają do twórczego podejścia i tworzenia własnych dekoracji.

4. Vintage i antyki

Stare meble, które niosą ze sobą historię, świetnie wpisują się w cygański klimat. Renowowane, malowane, z otarciami - każdy mebel opowiada swoją historię.

5. Inspiracje z całego świata

Cygański styl czerpie z różnych kultur. Indyjskie kocyki, marokańskie lampy, meksykańskie poduszki - to wszystko można połączyć w jednym wnętrzu, tworząc swoistą opowieść o podróżach.

6. Rośliny

Kwiaty i rośliny są nieodłącznym elementem tego stylu. Duże rośliny w glinianych donicach, pnącza oraz kwiaty w kolorowych wazonach dodają wnętrzom świeżości.

7. Sztuka i muzyka

Obrazy, plakaty, instrumenty muzyczne - wszystko to ma swoje miejsce w cygańskim wnętrzu. To przestrzeń dla artystów i kreatywnych dusz.

Dekoracja wnętrza w cygańskim stylu to prawdziwa uczta dla zmysłów. To hołd dla wolności, różnorodności i indywidualizmu. Tworząc takie wnętrze, warto słuchać własnej intuicji, nie ograniczać się konwencjami i po prostu bawić się dekoracją. Cygański styl to przede wszystkim wyraz osobowości i odwaga w wyrażaniu siebie przez przestrzeń, w której się mieszka.

Autor:Antyki.eu