Dekoracja wnętrza w greckim stylu

Styl grecki to styl klasyczny, który pochodzi z antycznej Grecji. Charakteryzuje się on prostotą form i harmonią, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno. W dekoracji wnętrz styl grecki jest bardzo popularny, ponieważ wprowadza do domu poczucie spokoju i harmonii. W tym artykule omówimy, jakie elementy charakteryzują styl grecki w dekoracji wnętrz oraz jak je wdrożyć w praktyce.

Kolory

Kolory w stylu greckim to przede wszystkim biały, beżowy i jasnozielony. Są one kojarzone z marmurem, który był powszechnie wykorzystywany w antycznej Grecji. Można też dodać odrobinę koloru poprzez dodatki w kolorze niebieskim lub turkusowym, które symbolizują morze.

Meble

W stylu greckim meble powinny być proste i eleganckie. Idealnie nadają się do tego meble z naturalnego drewna, które można pozostawić w naturalnym kolorze lub pokryć białą farbą. Szczególnie charakterystyczne są ławki, krzesła i stoły z marmurowymi blata, które przypominają antyczne rzeźby. Meble powinny być funkcjonalne i praktyczne, ale też eleganckie i harmonijne.

Tekstylia

Tekstylia w stylu greckim powinny być proste, ale jednocześnie eleganckie. Idealnie nadają się do tego bawełna lub len. Najczęściej stosowane kolory to biały, beżowy i jasnozielony. Można też dodać odrobinę koloru poprzez dodatki w kolorze niebieskim lub turkusowym. W dekoracji wnętrz w stylu greckim często stosuje się także motywy roślinne i geometryczne.

Oświetlenie

W stylu greckim oświetlenie powinno być proste i eleganckie. Idealnie nadają się do tego lampy w kształcie kolumn lub świeczniki. Najlepiej wybrać lampy wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub metal. Ważne jest, aby oświetlenie wprowadzało do wnętrza spokój i harmonię.

Dodatki

W dekoracji wnętrz w stylu greckim warto postawić na proste dodatki, które będą harmonijnie komponować się z pozostałymi elementami wnętrza. Można wybrać motywy roślinne i geometryczne, a także elementy, które nawiązują do antycznej Grecji, takie jak rzeźby i wazy.