Dekoracja wnętrza w jankeskim stylu

2023-03-15 16:52:00
Dekoracja wnętrza w jankeskim stylu

Styl "jankeski", choć w Polsce termin "jankes" jest potocznie używany w odniesieniu do Amerykanina, w kontekście wnętrzarskim można go postrzegać jako odzwierciedlenie klasycznych amerykańskich domów, które łączą tradycję z nowoczesnością. Oto jak wprowadzić typowo amerykański klimat do wnętrza:

1. Przestronność i funkcjonalność

Amerykańskie domy słyną z przestronnych wnętrz i otwartych planów. Pomieszczenia często płynnie przechodzą jedno w drugie, a kuchnia, jadalnia i salon stanowią jedną, wielką przestrzeń.

2. Kolory

W jankeskim stylu dominują stonowane, neutralne barwy. Beże, szarości, biel i granat to najpopularniejsze kolory, które tworzą przytulną atmosferę.

3. Kominek

W wielu amerykańskich domach centralnym punktem salonu jest kominek, który zapewnia ciepło i tworzy przytulny nastrój.

4. Amerykańska flaga

Motyw flagi USA, choć bywa używany z umiarem, jest charakterystyczny dla jankeskiego stylu. Może pojawić się w postaci poduszki, plakatu czy innych dekoracji.

5. Meble

Amerykańskie meble są solidne, często wykonane z ciężkiego drewna, z naciskiem na komfort i funkcjonalność. Duże sofy, wygodne fotele i masywne stoły są typowe dla tego stylu.

6. Akcenty vintage

Stare reklamy, znaki drogowe czy przedmioty z epoki retro – takie jak jukeboxy czy telefony z obrotowym wybierakiem – dodają wnętrzom autentyczności.

7. Sport i rekreacja

Amerykanie są narodem sportowym, dlatego w jankeskim stylu często pojawiają się elementy dekoracyjne związane z baseball'em, koszykówką czy futbolem amerykańskim.

8. Przytulność

Duża ilość poduszek, pledów, dywanów oraz miękkie oświetlenie tworzy przytulną atmosferę, która jest nieodłącznym elementem amerykańskiego stylu.

Dekoracja wnętrza w jankeskim stylu to połączenie tradycji z nowoczesnością. To hołd dla amerykańskiego stylu życia, który łączy komfort, funkcjonalność i miłość do narodowych symboli. Chociaż amerykański styl wnętrza może wydawać się uniwersalny, niesie ze sobą pewien charakterystyczny nastrój, który przyciąga swoją prostotą i przytulnością.

Autor:Antyki.eu