Dekoracja wnętrza w klubowym stylu

2023-03-15 16:55:00
Dekoracja wnętrza w klubowym stylu

Klubowy styl wnętrza nawiązuje do atmosfery ekskluzywnych prywatnych klubów, gdzie elegancja spotyka się z komfortem, a ciemne barwy i bogate materiały dominują w aranżacji. Idealny dla gabinetów, bibliotek czy ekskluzywnych salonów. Oto kilka wskazówek, jak wprowadzić klimat klubu do domowego wnętrza.

1. Bogate, ciemne barwy

Kolory takie jak bordowy, zielony butelkowy, głęboki granat czy brąz tworzą podstawę klubowego stylu. Mogą pojawić się na ścianach, meblach, tekstyliach oraz innych elementach dekoracyjnych.

2. Skóra i drewno

Skórzane fotele i sofy, zwłaszcza w stylu Chesterfield, są nieodłącznym elementem klubowej aranżacji. Dąb, mahoniowe lub orzechowe panele ścienne oraz meble dodają wnętrzu klasy i ciepła.

3. Masywne meble

Duże, ciężkie biurka, regały na książki, stoliki kawowe – wszystko o solidnej konstrukcji i wykonane z ciemnego drewna podkreśli charakter wnętrza.

4. Ozdobne i klasyczne dodatki

Zegary, świeczniki, globusy, lustra w ozdobnych ramach czy rzeźby to detale, które wprowadzą do wnętrza luksusowy i klasyczny klimat.

5. Oświetlenie

Lampy z abażurami w ciemnych kolorach, kryształowe żyrandole czy kinkiety ze złotymi lub mosiężnymi akcentami stworzą w pomieszczeniu ciepły i przytulny nastrój.

6. Tekstylia

Ciężkie zasłony z aksamitu, dywany z gęstym włosiem czy skórzane poduszki wprowadzą do wnętrza poczucie komfortu i luksusu.

7. Bar lub kącik do degustacji trunków

Elegancki minibar, regał z kolekcją win, wysokie krzesła barowe czy stolik do degustacji to must-have w klubowym wnętrzu. Dopełnieniem może być kolekcja kieliszków i karafek na alkohol.

Klubowy styl wnętrza to połączenie tradycji z luksusem. Jest to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie klasykę, jakość i nieco mroczną, ale ciepłą atmosferę w swoim otoczeniu. Wnętrze urządzone w tym stylu zaprasza do spędzania w nim długich godzin, czytając książkę, prowadząc rozmowy przy kominku czy delektując się ulubionym trunkiem.

Autor:Antyki.eu