Męski styl we wnętrzach to połączenie funkcjonalności z estetyką. Charakteryzuje się prostotą, mocnymi i ciemnymi kolorami oraz surowymi materiałami. Oto jak urządzić wnętrze w męskim stylu, łącząc klasykę z nowoczesnością.

1. Proste linie i geometryczne kształty

Meble o prostych liniach i solidnej konstrukcji są podstawą męskiego stylu. Geometryczne kształty, zarówno w meblach, jak i dodatkach, podkreślają wyrazistość i charakter wnętrza.

2. Dominacja ciemnych kolorów

Czernie, granaty, ciemne brązy czy grafit to barwy często kojarzone z męską estetyką. Nie muszą one dominować we wnętrzu, ale wprowadzenie ich jako akcentów kolorystycznych lub głównych tonów dodaje wnętrzu głębi.

3. Surowe materiały

Skóra, metal, kamień czy ciemne drewno to materiały, które doskonale oddają męski charakter wnętrza. Skórzane fotele, stalowe nogi stołów czy betonowe elementy to tylko kilka pomysłów na wprowadzenie surowego klimatu.

4. Minimalizm w dekoracji

Męski styl nie potrzebuje zbędnych ozdób. Wybieraj minimalistyczne dodatki, takie jak proste zegary, plakaty w ramach czy dyskretne światła.

5. Praktyczność przede wszystkim

W męskim wnętrzu wszystko ma swoje miejsce i cel. Optymalizacja przestrzeni, funkcjonalne rozwiązania i praktyczne meble podkreślają ten styl.

6. Oświetlenie punktowe

Zamiast dużych lamp sufitowych wybierz kierunkowe oświetlenie punktowe – lampy podłogowe, kinkiety czy reflektory. Pozwalają one na stworzenie intymnego i przytulnego nastroju.

7. Tekstylia o prostych wzorach

Zasłony, dywany czy poduszki powinny być utrzymane w stonowanych kolorach i prostych wzorach. Unikaj nadmiaru zdobień i preferuj materiały takie jak bawełna, len czy gruba wełna.

Męski styl w dekoracji wnętrz to połączenie funkcjonalności z estetyką. Charakteryzuje się surowością, prostotą i minimalizmem, ale jednocześnie potrafi być niezwykle przytulny i komfortowy. Ważne jest, by przestrzeń była spójna i harmonijna, a każdy element wnętrza miał swój cel i miejsce. Dzięki temu męskie wnętrze staje się idealnym miejscem do relaksu po ciężkim dniu, pracy w domowym zaciszu czy spędzania czasu z bliskimi.