Jakie style pasują do wiejskiej posiadłości?

2023-03-15 16:57:00
Jakie style pasują do wiejskiej posiadłości?

Wiejska posiadłość kojarzy się z urokiem sielskiego życia, spokojem oraz otaczającą nas przyrodą. Jeśli jesteś właścicielem takiego domu lub planujesz nabyć posiadłość na wsi, z pewnością zastanawiasz się, jakie style wnętrz najlepiej do niej pasują. Chociaż wystrój każdej wiejskiej posiadłości zależy od indywidualnych preferencji właściciela, istnieją pewne style, które zdają się być stworzone dla tego rodzaju nieruchomości.

1. Styl rustykalny

Podobnie jak w przypadku góralskiej chaty, styl rustykalny jest jednym z najbardziej klasycznych wyborów dla wiejskiej posiadłości. Charakteryzuje się on użyciem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, czy surowa cegła. Meble zazwyczaj są solidne, ciężkie i proste w formie. Występują tu również tradycyjne tekstylia - grube woalowe zasłony, lniane obrusy czy wełniane pledy.

2. Styl shabby chic

Styl shabby chic idealnie komponuje się z wiejską posiadłością dzięki swojemu lekko "zużytemu" charakterowi i pastelowym barwom. Bielone meble, pudrowe różowe dodatki, zdobienia w postaci koronek i falbanek – to wszystko sprawia, że wnętrza stają się niezwykle przytulne i romantyczne.

3. Styl skandynawski

Jasne przestrzenie, naturalne materiały i funkcjonalność to główne cechy stylu skandynawskiego. W wiejskiej posiadłości wykorzystanie dużych przeszkleń, jasnych drewnianych podłóg i prostych, ale komfortowych mebli może stworzyć atmosferę lekkości i spokoju.

4. Eko-styl

Wiejska posiadłość jest często położona w otoczeniu natury, dlatego eko-styl wydaje się być tutaj jak najbardziej na miejscu. Bazuje on na naturalnych, nieprzetworzonych materiałach, recyklingu oraz zrównoważonym podejściu do życia. W takim wnętrzu znajdą się meble z recyklingowego drewna, naturalne tkaniny oraz dużo zieleni w postaci roślin doniczkowych.

5. Styl vintage

Wiejskie posiadłości często mają w sobie coś z ducha przeszłości. Styl vintage, z jego dbałością o szczegóły, uwielbieniem dla antyków i starej porcelany, może być doskonałym wyborem dla osoby, która chce przywrócić domowi jego dawny blask.

6. Styl modern farmhouse

To połączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnym wiejskim klimatem. W takich wnętrzach znajdziemy nowoczesne lampy wiszące, meble o prostych formach, ale także tradycyjne wiejskie elementy, jak drewniane belki na suficie czy tradycyjne, ręcznie robione dodatki.

Wystrój wiejskiej posiadłości to nie tylko okazja do podkreślenia tradycyjnych wartości i estetyki sielskiego życia, ale również sposobność do wprowadzenia nowoczesnych akcentów i indywidualnego charakteru. Kluczem jest znalezienie harmonii między tradycją a nowoczesnością, pamiętając o tym, aby wnętrze było jednocześnie funkcjonalne i przytulne. W końcu wiejska posiadłość ma być miejscem relaksu i odpoczynku od zgiełku codziennego życia.

Autor:Antyki.eu