Lampy Empire - Styl Oświetlenia Francuskiego - Wyjaśniamy!

2024-05-24 14:09:00
Lampy Empire - Styl Oświetlenia Francuskiego - Wyjaśniamy!

Czym jest styl empire?

Styl empire, znany również jako styl cesarski, to elegancki i bogato zdobiony styl, który powstał na początku XIX wieku za czasów panowania Napoleona Bonaparte. Charakteryzuje się symetrią, klasycznym pięknem i inspiracjami zaczerpniętymi z antyku, zwłaszcza sztuki greckiej i rzymskiej. Styl ten symbolizuje prestiż, bogactwo i wyrafinowanie.

Cechy charakterystyczne lamp w stylu empire

Lampy empire są wyjątkowe dzięki swoim charakterystycznym cechom:

  1. Materiały: Wykorzystanie mosiądzu, złocenia i luksusowych materiałów nadaje lampom elegancki wygląd i trwałość.
  2. Kształt i zdobienia: Symetria, dekoracyjne detale, takie jak wieńce, akanty, kolumny i motywy militarne, są typowe dla stylu empire.
  3. Klosze: Szklane klosze o opływowym kształcie dodają lampom elegancji i subtelności, podkreślając ich klasyczny wygląd.

Dlaczego warto wybrać lampy empire?

Lampy w stylu empire są idealne dla osób ceniących sobie historyczny i wyrafinowany charakter wnętrz. Dodadzą każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku i klasy. Ponadto, dzięki wysokiej jakości materiałom i starannemu wykonaniu, są trwałe i długowieczne.

Praktyczne informacje o naszych lampach

Całość bez uszkodzeń. Przedmiot kompletny, profesjonalnie wyczyszczony. Elektryka sprawna - sprawdzana przez naszego fachowca. Wszystkie lampy wysyłamy bez żarówek. Żarówki tego typu są tanie i łatwo dostępne w sklepach elektrycznych lub w internecie. Polecamy żarówki LED, które są dostępne w różnych natężeniach, barwach światła i wyglądach. Nawet mała żarówka LED może być dużej mocy, a jednocześnie energooszczędna, co pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

Styl empire to synonim luksusu, elegancji i klasycznego piękna. Wybierając lampy w stylu empire, wprowadzasz do swojego wnętrza elementy historycznego prestiżu i wyrafinowania. Zapraszamy do naszego sklepu z antykami, gdzie każdy przedmiot opowiada swoją unikalną historię.

W naszym sklepie z antykami możecie kupić lampy w stylu Empire:

lampy empire

Autor:Antyki.eu