Stare lampy shabby chic

2023-02-18 17:51:00
Stare lampy shabby chic

Lampy w stylu shabby chic to oświetlenie, które charakteryzuje się delikatnymi, romantycznymi formami i pastelowymi kolorami. Ten styl wpisuje się w klimat francuskiej prowincji, gdzie przytulne, pełne ciepła i nostalgii wnętrza mają swoje stałe miejsce.

Lampy shabby chic to zwykle pojedyncze, ozdobne lampy stołowe lub wiszące, wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno, ceramika czy szkło. Klosze często są w kształcie korony, czasem też wzbogacone są o kryształki lub ozdobne aplikacje. Całość jest zwykle wykończona w sposób niejednolity, aby nadać lampom wygląd wygląd użytkowania, a tym samym styl shabby chic.

Lampy w stylu shabby chic doskonale pasują do wnętrz urządzonych w podobnym stylu, ale także do tych, które potrzebują dodatku uroku, elegancji i romantyzmu. Mogą być dobrym uzupełnieniem klasycznych aranżacji lub dekoracji w stylu rustykalnym.

Warto pamiętać, że lampy shabby chic to nie tylko oświetlenie, ale też element dekoracyjny. Można je postawić na stoliku nocnym, komodzie lub biurku, aby podkreślić ich romantyczny klimat i dodać uroku pomieszczeniu.

Autor:antyki.eu