Styl cottagecore

2022-12-16 14:19:00
Styl cottagecore

Styl cottagecore, czyli przytulne wnętrza i sielski klimat.

Ten trend wydaje się czymś oczywistym. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie poza miastem. Cenione jest wszystko to, co związane z naturą. Wnętrza wykończone w tym stylu wprost nawiązują do wiktoriańskich wystrojów i romantyzmu. Na wielu stronach poświęconym temu nurtowi odnajdziemy nawiązania do wsi, a także wszystkich uroków z tym związanych.

Czym charakteryzuje się styl cottage core?

Styl cottagecore to sprawdzone rozwiązanie, jeśli cenimy sobie naturalność i minimalizm. Ten typ aranżacji stanowi syntezę uniwersalności z sielskim klimatem. W pewnym sensie nawiązują do szlacheckich dworków, które były przepełnione takimi elementami. Zatem ogromną uwagę poświęca się detalom. Szczególnie w kwestii ornamentów i dekoracji. Idealnym przykładem jest porcelana, zdobiona w drobne kwiaty.

Styl cottagecore to przede wszystkim naturalność. W związku z tym większość mebli jest wykonana z naturalnych surowców tj. drewna. Na myśl przychodzi od razu ogromny, okrągły stół z białym obrusem. Z kolei w kwestii kolorystyki należy zachować jasne odcienie, czyli biel i beże. W celu podkręcenia efektu często stosuje się tapety w kwiaty, lub inne wiejskie wzory.

Antyki w stylu cottage core

Meble styl cottagecore stanowią najważniejszą część tego typu aranżacji. Podstawowa zależność dotyczy zużycia i tym samym faktury. Im wyglądają one na starsze, tym korzystniejszy efekt. W związku z tym warto sięgnąć po antyki. Pozwolą one nie tylko zachować styl cottagecore, lecz także są solidniejsze i posłużą na dłużej. W przeciwieństwie do mebli sieciówkowych wyprodukowano je z większą dbałością o szczegóły.

W sklepach z antykami znajdziemy mnóstwo modeli, które wprost zaczerpnięte są z sielskich dworków. Chodzi między innymi o duże, drewniane stoły. Jak w każdym przypadku styl cottagecore również zmienia się. Sporo poświęca się nowoczesnym akcentom. Idealnym przykładem jest wolnostojąca wanna w łazience. Zatem słusznym rozwiązaniem okazuje się balans pomiędzy designerskimi dodatkami, a klimatycznymi meblami w stylu wiejskim.

Jakie dodatki sprawdzą się we wnętrzach cottagecore?

Styl cottagecore wnętrza to nie tylko solidne meble, czy jasne kolory ścian. Bardzo często urok tego klimatu tkwi w szczegółach. Ciekawe ornamenty, zdobienia i dekoracje sprawią, że pomieszczenia będą wyglądać na bardziej przytulne. W tym aspekcie podobnie słusznym rozwiązaniem okazują się antyki. W asortymencie odpowiednich sklepów odkryjemy eleganckie zastawy, zegary ścienne, czy kwieciste wazony. Nie wolno zapomnieć o oświetleniu w stylu cottagecore. Pomogą nam w aranżacji przytulnych przestrzeni.

Jakie kolory dominują w cottage core?

Styl cottagecore opiera się przede wszystkim o ciepłe i jasne barwy. W szczególności chodzi o beże, brązy i delikatne przeplatanie zieleni, czy innych odcieni natury. Oprócz tego pojawia się sporo różnorodnych faktur, w tym związanych z samymi surowcami. Drewniane meble w stylu cottage core mają oryginalne wykończenie. Co więcej, decydując się na antyki, nie znajdziemy nigdzie takich samych. Każdy stół, szafa, czy regał ma zróżnicowane ślady zużycia, czy słoje drzewa.

Jak zaaranżować pomieszczenia w stylu cottage core?

Jak zaaranżować łazienkę na cottage core? Kluczem do sukcesu jest wanna, a najlepiej wolnostojąca. Poza tym ciekawym rozwiązaniem będzie trochę zieleni w pomieszczeniu. Doniczki z naturalnych materiałów w połączeniu z oryginalnymi gatunkami roślin, to idealny krok do stworzenia swojej strefy komfortu. W stylu cottage core ogromną rolę pełni również jadalnia, która mocno kojarzy nam się z sielskim klimatem. Powinien w niej stanąć duży, drewniany stół i podłoga, a do tego krzesła w komplecie. Oprócz tego sprawdzi się zdobiona, porcelanowa zastawa i biały obrus.

Sypialnia to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Odpoczynek w idylli wiejskiej to równie istotna kwestia. W związku z tym styl cottage core dotyczy także tej przestrzeni. W idealnej sypialni ściany mają jasnobeżowy odcień, łóżko jest duże i stanowi centralną część pomieszczenia. Oprócz tego stoliki nocne to oryginalne, drewniane antyki. Do środka wpada sporo światła dziennego za pomocą dużego okna.

Styl cottage core ma przede wszystkim sprawić, że pomieszczenia będą bardziej przytulne. W rezultacie przebywanie w takim domu staje się przyjemniejsze. Ważnym ułatwieniem w tym typie aranżacji okazują się właśnie antyki, których ślady zużycia okazują się zaletą, a nie wadą.

Autor:antyki.eu