Styl rustykalny vs styl prowansalski

2023-03-07 15:57:00
Styl rustykalny vs styl prowansalski

Styl rustykalny vs styl prowansalski: Porównanie dwóch popularnych stylów wnętrzarskich

Każdy z nas marzy o pięknym i przytulnym domu, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest wybór odpowiedniego stylu wnętrzarskiego. Dwa z najbardziej popularnych stylów, które warto porównać, to styl rustykalny i prowansalski. W tym artykule przeanalizujemy podobieństwa i różnice między nimi oraz podpowiemy, gdzie znaleźć najlepsze meble i akcesoria do tych stylów, na stronie antyki.eu.

Styl rustykalny - charakterystyka

Styl rustykalny jest kojarzony z wiejskim życiem i naturalnymi materiałami. W takim wnętrzu znajdziemy duże drewniane meble, rustykalne lampy, dywany z naturalnych włókien, a także ozdoby z kamienia i metalu. Kolory, które dominują w stylu rustykalnym, to odcienie zieleni, brązu i beżu. Całość tworzy spójną całość, która emanuje ciepłem i przytulnością.

Styl prowansalski - charakterystyka

Styl prowansalski pochodzi z południowej Francji i kojarzy się z klimatem śródziemnomorskim. W takim wnętrzu znajdziemy przede wszystkim białe i jasne kolory, a także delikatne wzory kwiatowe. Meble są zazwyczaj malowane na biało lub jasny kolor, a dodatki zazwyczaj wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno i rattan. Charakterystycznym elementem są także metalowe dodatki, takie jak lustra i lampy.

Podobieństwa między stylem rustykalnym a prowansalskim

Mimo że styl rustykalny i prowansalski różnią się od siebie, to jednak mają także wiele wspólnych elementów. Oba style opierają się na naturalnych materiałach, takich jak drewno i kamień, a także na naturalnych kolorach, takich jak odcienie zieleni i beżu. W obu stylach znajdziemy także wiele ozdób wykonanych z metalu, co nadaje im rustykalny charakter.

Różnice między stylem rustykalnym a prowansalskim

Główną różnicą między stylem rustykalnym a prowansalskim jest kolorystyka. Styl rustykalny skupia się na ciepłych odcieniach, takich jak brąz i zielenie, podczas gdy styl prowansalski koncentruje się na jasnych kolorach, takich jak biel i delikatne odcienie różu. Meble i dodatki w stylu prowansalskim są także bardziej eleganckie i subtelne, podczas gdy w stylu rustykalnym są one większe i masywniejsze.

Jeśli chodzi o wybór mebli i dodatków do stylu rustykalnego i prowansalskiego, to warto zwrócić uwagę na stronę antyki.eu. To sklep internetowy oferujący unikalne meble i akcesoria w stylu rustykalnym i prowansalskim, które idealnie wpasują się w charakter tych wnętrz.

W ofercie antyki.eu znajdziemy piękne drewniane stoły i krzesła, rustykalne komody i szafki, a także lampy i lustra w stylu prowansalskim. Dodatkowo, sklep oferuje także wiele ozdób i dodatków, takich jak wazony, poduszki, dywany i wiele innych. Wszystkie produkty oferowane przez antyki.eu są wykonane z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o detale, co czyni je wyjątkowymi i trwałymi.

Podsumowanie

Wybór stylu wnętrzarskiego jest ważnym elementem aranżacji domu, ponieważ wpływa na jego charakter i atmosferę. Styl rustykalny i prowansalski to dwa z najbardziej popularnych stylów, które charakteryzują się naturalnymi materiałami i kolorami. Choć różnią się od siebie, to mają także wiele wspólnych elementów, takich jak ozdoby z metalu czy drewniane meble.

Autor:antyki.eu