Wnętrze w stylu vintage to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji mieszkań. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim używaniem mebli i dodatków z lat 20., 30., 40. i 50. XX wieku. W takim wnętrzu dominują oryginalne, starsze przedmioty, które wprowadzają do pomieszczenia ciepły, nostalgiczny klimat.

Jednym z elementów charakterystycznych stylu vintage jest wykorzystanie naturalnych materiałów takich jak drewno, skóra, tkaniny z bawełny i lenu. W takim wnętrzu znajdziemy wiele drewnianych mebli, często o ciemniejszym odcieniu, co dodaje im elegancji i klasyczności. Tapicerowane fotele i sofy to również popularne elementy, w stylu vintage wykorzystuje się je w oryginalnych wersjach, z motywami kwiatowymi lub geometrycznymi.

W aranżacji wnętrz w stylu vintage, dużą uwagę przywiązuje się do dodatków. Charakterystyczne są porcelanowe zastawy stołowe, filiżanki, pudełka na biżuterię, lustra i ozdobne ramki do zdjęć. W takim wnętrzu warto również postawić na lampy w stylu retro, z abażurami w kwiatowe wzory lub z błyszczącymi kloszami.

Kolorystyka wnętrza w stylu vintage to przede wszystkim stonowane kolory takie jak beż, brąz, szary, granat, zieleń i bordo. W takim wnętrzu warto wykorzystać też intensywne kolory, jak czerwień, pomarańcz czy niebieski, które dodają wnętrzu charakteru.

Wnętrze w stylu vintage to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalność i chcą wprowadzić do swojego domu ciepły, przytulny klimat. Taki styl może wydawać się trudny do osiągnięcia, jednak warto poświęcić trochę czasu i energii, aby stworzyć wyjątkowe, pełne uroku wnętrze.