Wysyłka antyków poza teren Polski wymaga dodatkowej uwagi i ostrożności, ponieważ przedmioty te są bardziej narażone na uszkodzenia podczas transportu, a także mogą podlegać różnym przepisom i procedurom celno-skarbowym. Oto kilka wskazówek, które warto przestrzegać przy wysyłce antyków za granicę:

  1. Zapoznaj się z przepisami celno-skarbowymi kraju docelowego - przed wysyłką antyków za granicę należy dokładnie sprawdzić, jakie przepisy i procedury obowiązują w kraju docelowym, aby uniknąć problemów z odprawą celno-skarbową i opłatami celno-skarbowymi.

  2. Oceń wartość i delikatność antyków - przed wysyłką antyków za granicę należy dokładnie ocenić ich wartość i delikatność, aby zdecydować, jakie dodatkowe środki ostrożności należy podjąć.

  3. Wybierz odpowiednie opakowanie - należy wybrać opakowanie o odpowiedniej wielkości i trwałości, które zabezpieczy antyki przed uszkodzeniem podczas transportu. Można użyć pudełek z tektury, skrzyń drewnianych lub specjalnych kontenerów do przewozu cennych przedmiotów.

  4. Owiń antyki folią bąbelkową - należy dokładnie owinąć antyki folią bąbelkową, aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia podczas transportu.

  5. Umieść antyki w opakowaniu - należy umieścić antyki w opakowaniu, zabezpieczyć je styropianem lub papierem kraftowym, aby zminimalizować ruch podczas transportu.

  6. Skorzystaj z kuriera specjalizującego się w przewozie antyków - należy wybrać kuriera, który specjalizuje się w przewozie antyków za granicę, ponieważ zazwyczaj są oni bardziej doświadczeni i wyposażeni w odpowiednie narzędzia i techniki, aby przewozić takie przedmioty.

  7. Zadbaj o ubezpieczenie - przed wysyłką antyków za granicę należy dokładnie sprawdzić, czy są one odpowiednio ubezpieczone, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych strat lub uszkodzeń.

Przed wysyłką antyków za granicę warto również skontaktować się z firmą kurierską, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przepisów celno-skarbowych i procedur odprawy w kraju docelowym.