Vintage to styl, który powstał w latach 20. XX wieku i był popularny przez kolejne dziesięciolecia. Charakteryzuje się on używaniem przedmiotów z przeszłości, zazwyczaj z okresu od lat 20. do lat 70. XX wieku, które dodają wnętrzu lub stylizacji odzieży oryginalności i wyjątkowości.

W modzie vintage ceni się klasyczne kroje, starannie wykonane detale oraz materiały wysokiej jakości. Wśród ubrań i dodatków, które kojarzą się ze stylem vintage znajdują się m.in. sukienki z lat 50. i 60., marynarki, spódnice ołówkowe, buty na obcasie, kapelusze, chusty, okulary przeciwsłoneczne, a także biżuteria w stylu retro.

Wnętrza urządzone w stylu vintage również są bardzo popularne. Często w takich pomieszczeniach można spotkać meble z lat 50. i 60., jak na przykład fotele i kanapy w stylu mid-century, a także lampy i dodatki z epoki. Charakterystyczne dla stylu vintage są także tapety i tkaniny w kwiatowe wzory oraz meble z naturalnego drewna i metalu.

Styl vintage cieszy się popularnością ze względu na swoją oryginalność i wyjątkowość. W dobie masowej produkcji i jednolitych trendów, vintage pozwala na wyrażenie swojego indywidualnego stylu i wyróżnienie się z tłumu.